בית בהרצליה לפני../ אחרי..

 

לפני:

הבית בהרצליה פיתוח אותו נשכרנו לשפץ היה במצב שחייב הריסה ובניה מחדש. הבית התחיל בזמנו כבית קטן ובמשך השנים הוגדל בצורה מגובבת וללא כל תכנון אדריכלי או תשומת לב לצורה וחומר. עקב הנסיבות הנ''ל חלק מהתקרות בקומת המגורים לא עברו את ה-220סמ' גובה, טיח ''שפריץ'' מתקלף כסה חלק מקירות הפנים והתקרה של הבית, מדרגות רתומות לצד קיר לבנים אדומות  הובילו מדלת הכניסה לקומה העליונה. במהלך השנים נוספה בריכת שחיה בחזית המזרחית של הבית אך משום נקודה בתוך הבית לא ניתן היה לראות אותה והגישה אליה היתה או דרך הדלת הראשית או דרך חדר הכביסה. המטבח היה ממוקם בצד מזרח כשבינו לבין הבריכה נמצא חדר כביסה ושרות.  הסלון היה ממוקם במערב עם יציאה לגינה אך מאזור הישיבה בסלון לא ניתן היה לראות את הגינה. הבית היה חשוך, קודר ומדכא. דלת הכניסה היתה במישור אחד עם החזית, קטנה ולא מזמינה. חלונות קטנים ומסורגים ברובם, חלק מקירות החוץ העליונים  של הבית נשארו לא מטוייחים  במפגשם עם הגג. בחדר השנה של ההורים היתה תקרת עץ חומה משופעת  ומול המיטה היה חלק מחלל הגג חשוף ולא גמור כאשר צנורות מזוג אויר חשופים נראים ובולטים לעין.

 

אחרי:

ההחלטה לשפץ ולא לבנות מחדש התקבלה לאחר בדיקת זכויות הבניה המותרות וההבנה שעקב שינוי תב''ע ושינוי קוי בנין למגרש זה, הבית החדש שיבנה באם הקיים יהרס יהיה קטן בהרבה משטח הבית הנוכחי.

במסגרת השינוי נהרסו כל קירות הפנים של הבית עד חשיפת השלד הקונסטרוקטיבי. פורקו המדרגות הרתומות שהובילו לקומה העליונה. פורקה והורדה ב-32 סמ' רצפת כל האגף המזרחי של הבית על מנת להוסיף גובה לתקרה הנמוכה (היתה 220 סמ') ועל מנת להתיישר עם מפלס הבריכה שבחוץ.

הסלון הועבר לצד מזרח עם ''קריעת החזית'' בויטרינת זכוכית המשקיפה על הבריכה. המטבח וחדר האכל הועברו למערב עם ויטרינות זכוכית כנ''ל הניפתחים לגינה. דלת הכניסה הורחבה למכסימום האפשרי ומולה , בין המטבח והסלון נחתכה התקרה ומוקם מהלך מדרגות מרחף, מקונסטרוקציה של קורות ברזל כפולות ומדרכים  מעץ גושני ומעקה זכוכית מחוסמת שקוף מלווה. חלון גדול עם זכוכית טריפלקס חלבית משמש כרקע למדרגות המרחפות.

חלל הגג נוכה שונה ונוצל כגלריה מעל סוויטת ההורים ומשמש כסטודיו לציור, והשטח שמתחתיו משמש לחדר ארונות בסוויטת ההורים.

רצפת הבית חופתה באריחי ''קרמה מרפל'' 60/60, חדרי השנה חופו בפרקט, וכל משטחי החוץ, משער הכניסה לבית , סביב הבריכה ותחת הפרגולה המערבית חופו ב''דק'' מעץ איפאה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Click Here to Edit Your Title

קישורים / פרסומים

  שיפוץ בית בהרצליה פיתוח